DAN KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE: Svečanost i blagoslov kruha

Povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i Svjetskog dana hrane u četvrtak, 19. listopada 2023., održane su dvije svečane priredbe: u jutarnjoj smjeni za učenike 2. i 4. razreda, a u poslijepodnevnoj za učenike 1. i 3. razreda. Priredbe su uveličali ravnateljica Mara Mamuza i kapelan Matija Slišković koji je blagoslovio kruh. Ovom prilikom zahvaljujemo svima koji su pečenjem kruha i slasnih zalogaja sudjelovali u svečanostima. U nastavku pročitajte izvještaje Korine Pervan i Lucije Šarić iz 7. e i Eve Budim iz 8. e te pogledajte živopisne fotografije.

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U četvrtak, kao i svake godine, 19. listopada 2023. obilježili smo Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje svečanim priredbama za učenike nižih razreda, odnosno za drugaše i četvrtaše.

Na priredbi je bilo puno različitih recitacija, plesova, igrokaza i pjesama. Program je započeo prigodnom pjesmom Pekar koju su izveli učenici 2. d razreda, a učenice Mia Teklić, Emilia Kolos, Elena Pezić i Ana Križić nakon pjesme izvele su recitaciju Blago danu koji započinje mirisima kruha. Pripremila ih je učiteljica Aleksandra Vajzović-Carić.

Učenice 2. e razreda Rafaela Galić i Ana Teuta Biočić izvele su nam recitaciju Pekar, a njihova voditeljica bila je učiteljica Natalija Hršak.

Nakon njih recitaciju Pjesma kruhu izvela je učenica 4. c razreda Marija Habečić. Pripremila ju je njezina učiteljica Dubravka Vuković.

Učenici Dramske skupine 4. d razreda učiteljice Marijane Klenkar izveli su igrokaz Domaća zadaća i svima nam zadali zadatak da budemo dobri kao kruh.

Članice Plesne skupine 4. b razreda otplesale su nam tradicionalni folklorni ples karakterističan za prigorski kraj Mladi Imbrek. Pripremila ih je njihova učiteljica Ada Trbović.

Zadnju točku izvela je Pjevačka skupina 4. e razreda učiteljice Marine Perković. Otpjevali su nam pjesme V'jek hvaljen budi i Velik si.

Na samom kraju programa pozdravili su nas naša ravnateljica Mara Mamuza i naš kapelan Matija Slišković koji je blagoslovio hranu. Nakon priredbe učenici su se uputili prema svojim razredima i blagovali krušne delicije.

Eva Budim, 8. e

Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

U četvrtak, 19. listopada 2023. u našoj se školi održala svečanost povodom Dana kruha i zahvalnosti i za plodove zemlje. Po dolasku u školu učenici su odložili svoj kruh, kiflice i mafine na izložbeni stol. U 15 sati počela je priredba, a učenici prvih i trećih razreda, njihove učiteljice i roditelji, ravnateljica Mara Mamuza i kapelan Matija Slišković okupili su se u glavnom holu te je proslava počela.

Na početku smo poslušali recitaciju Zrno koju su izvodili učenici 1. c razreda pod vodstvom učiteljice Marije Bićanić.

Potom je slijedila recitacija Pekar koju su izveli učenici 1. b razreda, a pripremila ih je učiteljica Danijela Medaković.

Zatim smo poslušali recitaciju Što radi pekar koju su recitirali učenici 3. e razreda, pod vodstvom učiteljice Ivane Protuđer.

Uslijedila je vesela pjesma Pekar u izvedbi učenika 3. a razreda, voditeljica je bila učiteljica Marija Sekur Harcet.

Potom je stigla raspjevana Pjevačka skupina 3. d razreda koja nam je pjesmom dočarala kako izgleda jedno fantastično Jutro na farmi, a  vodila ih je učiteljica Marijana Tečić.

Na kraju svečanosti okupljenima se obratila ravnateljica Mara Mamuza naglasivši kako je zahvalnost općenito jako važna te da hranu ne smijemo bacati, već dijeliti s drugima: braćom, prijateljima, roditeljima. Kapelan Matija Slišković blagoslovio je plodove zemlje i kruh koji su učenici donijeli, a ispekle su ga vrijedne majke, bake, sestre te poneki otac, djed ili brat. Voditeljice ovog programa bile su Korina Pervan i Lucija Šarić iz 7. e razreda.

Korina Pervan i Lucija Šarić, 7. e

objavio: Lada Grdan   datum: 25. 10. 2023.

Ovaj tjedan: 2083