Odluka o financiranju školske kuhinje u školskoj godini 2018./2019.

Poštovani roditelji / skrbnici,

Grad Dugo Selo ove godine financirat će školsku kuhinju za učenike iz socijalno ugroženih obitelji, čiji prihod po članu kućanstva ne prelazi 1.200,00 kn mjesečno, i to za najviše dvoje učenika po obitelji.

Za ostvarivanje prava na financiranje školske prehrane, u školu (računovodstvo) potrebno je dostaviti sljedeću dokumentaciju:

(kliknite Opširnije kako bi pristupili nastavku i priloženim dokumentima)

• Zahtjev –navesti ime i prezime roditelja, adresu i broj telefona, te ime  i prezime djeteta i razred koji dijete pohađa, a za koje se traži financiranje školske prehrane
  • Izjavu o članovima zajedničkog kućanstva
  • Dokaz o ukupnim prihodima zajedničkog kućanstva u protekla 3 mjeseca 2018. g.:

- Potvrdu poslodavca o prosjeku plaće u protekla 3 mjeseca za sve članove zajedničkog kućanstva koji su u radnom odnosu

- Presliku odreska o isplaćenoj mirovini sa zaštitnim dodatkom i dr.dodacima u protekla 3 mjeseca za sve članove zajedničkog kućanstva koji su u mirovini

- Potvrdu-ukoliko član zajedničkog kućanstva ostvaruje neku od navedenih naknada:

-po osnovi nezaposlenosti

-rodiljnu ili roditeljsku naknadu

-za vrijeme bolovanja, ostvarenu u protekla 3 mjeseca

- Potvrdu o dohotku od samostalne djelatnosti

- Potvrdu o primanjima koje član obitelji ostvaruje izvan RH

- Dokaz o redovnom školovanju-za sve redovne učenike srednje škole i studente

- Uvjerenje Hrvatskog zavoda za zapošljavanje o nezaposlenosti – ukoliko je osoba nezaposlena sukladno Zakonu o posredovanju pri zapošljavanju i pravima za vrijeme nezaposlenosti (nezaposlena osoba je osoba koja, između ostalog, aktivno traži zaposlenje i nalazi se u evidenciji nezaposlenih osoba Zavoda za zapošljavanje na dan izdavanja uvjerenja)

• Ostalo- preslika Rješenja o pravu na dječji doplatak, dokaz o isplati  jednokratnih pomoći ostvarenih pri Centru za socijalnu skrb i sl.

Obrasci Zahtjeva i Izjave mogu se podignuti u računovodstvu škole ili skinuti sa web stranice škole.

Dokumentaciju treba dostaviti najkasnije do 28.09.2018.

Dokumentacija dostavljena nakon 28.09.2018. i nepotpuna dokumentacija neće se razmatrati.

Grad Dugo Selo financirat će školsku prehranu i za učenike koji dolaze iz obitelji korisnika zajamčene minimalne naknade sukladno Zakonu o socijalnoj skrbi, koji za ostvarivanje prava ne trebaju dostavljati nikakvu dokumentaciju u školu.

objavio: Krešo Urek   datum: 11. 9. 2018.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »