ŠKOLA U PRIRODI: Četvrti razredi u Baškoj

Od 7. do 11. svibnja učenici četvrtih razreda pohađali su petodnevni program Škole u prirodi u Baškoj. Ondje su boravili su pratnji svojih učiteljica, ravnateljice Mare Mamuze i dvoje instruktora plivanja. Svrha ovog programa je obuka u plivanju koju su uspješno svladali.

Osim plivanja sudjelovali su u različitim obrazovnim aktivnostima na otvorenom te su uz stručno vodstvo upoznali prirodne i kulturne znamenitosti toga kraja. U zabavnom dijelu natjecali su se u različitim sportskim i kreativnim igrama, a u večernjim satima uživali su plesnim večerima u društvu učiteljica. Škola u prirodi tako je prerasla u nezaboravan dio odrastanja generacije i svojevrsna je nagrada za dosadašnje školovanje.

Škola u prirodi za četvrte razrede u Baškoj

U ponedjeljak, 7. svibnja učenici četvrtih razreda i učiteljice uputili su se na Krk. To je bio početak Škole u prirodi koja je organizirana u Baškoj, a trajala je 5 dana, do petka 11. svibnja. S nama su bili instruktori plivanja Dario Turkalj i Janja Bambić, ravnateljica škole Mara Mamuza i učiteljica Marijana Tečić. Na putu naše prvo stajalište bio je odmorište na autocesti. Ondje smo se upoznali s gđom Radmilom i Boženom koje su nas pratile kao vodiči. Kada smo stigli na odredište, dobili smo kartice za sobe i smjestili se. U sobi je bilo smješteno dvoje ili troje učenika. Preko dana išli smo na plivanje s instruktorima. Neki učenici su već znali plivati, a mnogi su naučili jer prije nisu znali. U slobodno vrijeme mogli smo sudjelovati u sportskim natjecanjima, a preko dana smo imali i neke zadatke koje smo radili uz pomoć pripremljene mape. Posjetili smo obližnje selo Jurandvor u kojem se nalazi Bašćanska ploča. To je dokument iz hrvatske povijesti, darovnica kralja Dmitra Zvonimira, a važan je za našu kulturu jer sadrži tekst uklesan glagoljicom. Večeri su bile možda najzabavniji dio jer smo imali mogućnost plesa i druženja. Osim natjecanju u plivanju, i plesne večeri su bile ispunjene natjecanjima te su učenici mogli osvojiti nagradu kao Miss ili Mister odnosno za najbolju frizuru. Peti dan i povratak kućama došao je brzo. Na putu doma stali smo u Fužinama na sladoledu. To mi je bio najljepši školski izlet. Voljela bih da je moglo potrajati duže.

Ivona Glavaš, 4. d

objavio: Krešo Urek   datum: 18. 5. 2018.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »