IZVANUČIONIČKA NASTAVA: Posjet Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog

U ponedjeljak, 30. listopada, učenici četvrtih razreda posjetili su i razgledali KD Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Svrha posjeta bilo je upoznavanje glazbala i koncertne djelatnosti ove glazbene ustanove. U uvodnom dijelu saznali su pojedinosti iz njezine povijesti, a na pozornici su razgledali orkestralna glazbala i prisustvovali probi Zagrebačke filharmonije. S obzirom na to da se sljedećeg dana obilježavao Svjetski dan štednje, HPB kao jedan od sponzora Dvorane učenike je darovala prigodnim poklonima i posredstvom svoje maskote Hrvatka predstavila im je prednosti štednje.

Obilazak Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog

U ponedjeljak, 30. listopada, učenici četvrtih razreda bili su na obilasku Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Vodila nas je učiteljica glazbene kulture Tena Čačič uz pratnju učiteljica. Krenuli smo u 9.30, a putovanje je trajalo 40 min. Prije obilaska otišli smo do poznatih fontana ispred Nacionalne i sveučilišne knjižnice. Potom su nas uveli u predvorje i održali predavanje o gradnji dvorane. Vidjeli smo članove Zagrebačke filharmonije koji su nam pokazali simfonijske instrumente: violončela, violine, trube, klavir, orgulje, kontrabase i harfu. Slušali smo sviranje na violini. Orkestar je uvježbavao svirku do dolaska dirigenta, a onda su počeli skladno svirati.

Lara Tutić, 4. c

U ponedjeljak učenici četvrtih razreda posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. U našoj najvećoj koncertnoj dvorani prisustvovali smo probi orkestra Zagrebačke filharmonije. Vidjeli smo pripadajuće instrumente: violine, trube, harfe, flaute i orgulje. Upoznali smo lika iz reklame Hrvatske poštanske banke, koji nam je govorio o štednji i darovao čokoladice i igru Memory. Prije ulaska u dvoranu razgledali smo fontane ispred Nacionalne i sveučilišne knjižnice.

Iva Pašalić, 4. d

U ponedjeljak 30. listopada učenici četvrtih razreda posjetili su Koncertu dvoranu Vatroslava Lisinskog u Zagrebu. Usput smo vidjeli zgradu NSK-a i fontane. Saznali smo da je dvorana građena od 1961. do 1973.godine. Poslušali su predavanje o instrumentima i o Danu štednje. Sreli smo poznatog lika Hrvatka koji nam je darovao čokoladice. Uz pratnju vodiča obišli smo veliku dvoranu u kojoj smo naučili sve o simfonijskom orkestru i poslušali probu. Većini učenika svidjela se svirka, a poneki su zaspali. Na izlasku smo dobili poklone.

Ivan Miketa, 4. c

Koncertna dvorana Vatroslav Lisinski počela se graditi 1961. i gradila se punih 12 godina. Svečano otvorenje bilo je 1973. Dvorana je dobila ime po hrvatskom skladatelju Vatroslavu Lisinskom, koji je prvi skladatelj opere u Hrvatskoj. Njegova prva opera se zove „Ljubav i zloba“. Po njegovoj drugoj operi „Porin“ zove se nagrada za uspjehe u suvremenoj glazbi u Hrvatskoj.

Ivona Glavaš, 4. d

Učenici četvrtih razreda OŠ Josipa Zorića posjetili su Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog. Po dolasku u Zagreb prvo smo razgledali fontane i vidjeli gdje se nalazi NSK-a. Tijekom obilaska upoznali smo povijest i zanimljive činjenice. Tamo su se našli i njihovi sponzori Hrvatska poštanska banka. Dio skupine je imao priliku isprobati kako je to nalaziti se na pozornici te su naučili ponešto o instrumentima klasične glazbe. Nakon kratkog obilaska udobno smo se smjestili i slušali orkestar Zagrebačke filharmonije. Na kraju posjeta sponzori i voditelji su nas razveselili malim poklonima.

Matej Jukić, 4. c

objavio: Krešo Urek   datum: 3. 11. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »