RAZREDNI PROJEKT: Tjedan bez domaće zadaće u 2. d

U 2. d razredu u organizaciji učiteljice Marijane Klenkar i uz suradnju roditelja tijekom Dječjeg tjedna proveden je projekt Tjedan bez domaće zadaće. Svrha projekta bilo je potaknuti aktivnost roditelja u procesu obrazovanja provođenjem različitih istraživačkih ili kreativnih aktivnosti s djecom.

Svoja iskustva učenici su zabilježili fotografijama, pisanjem dnevnika ili izradom plakata, a projekt je pokazao da su provodili više vremena s roditeljima; stekli brojna znanja vezana za kućanske poslove, prirodu ili tehniku; igrali više društvenih igara; izrađivali rukotvorine ili više boravili na otvorenom.

Tjedan bez zadaće – iskustvo jednog roditelja

Dječji tjedan je lijepo zamišljen da se djecu oslobodi školskih obaveza i da im se omogući više vremena za igru i slobodne aktivnosti. Mi smo ga proveli igrajući društvene igre, gledanjem filmova te sudjelovanjem na Zagrebačkom maratonu. Nažalost, nisu samo dječje obaveze razlog slabom provođenju kvalitetnog vremena, ali bez obzira na to moramo se potruditi pronaći ga i aktivno se uključiti u njihovo odrastanje te dopustiti i sebi samima da opet budemo – dijete.

Sonja Ištvanić

Tjedan bez zadaće – iskustva učenika

Ovoga tjedna puno sam vozila bicikl i igrala se sa svojom sestrom. U četvrtak s roditeljima smo igrale društvene igre.

Elena Vukojević

Ovaj tjedan mi se jako svidio. Bilo je zabavno sve što smo zajedno radili, od crtanja i pisanja do šetnji i izrađivanja ukrasa.

Ivona Baćani

U tjednu bez zadaće bilo je lijepo. Imala sam više vremena za druženje s roditeljima. Pomagala sam mami u kućanskim poslovima, a tati sam pomogla slagati drva. Bili smo radosni jer smo se više družili.

Matea Marija Ivanišević

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 10. 2017.