TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA: Osmaši kao učitelji u četvrtim razredima

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja koja promovira ideju učenja na svim razinama i u svim životnim dobima. Pod motom „Učimo jedni od drugih“ 6. listopada u našoj je školi provedena aktivnost pod nazivom „Osmaši učitelji“. Naime, u organizaciji pedagoginje Martine Jenik Pelivanović i učiteljica četvrtih razreda desetero učenika osmih razreda posjetilo je mlađe kolege i održalo nastavni sat.

U ulozi učitelja u svakom razredu bilo je po dvoje učenika, a tome su prethodile pripreme odabrane nastavne jedinice s učiteljicom. Svrha ove aktivnosti bila je izmjena iskustava među učenicima i promjena doživljaja nastave iz pozicije nastavnika.

Tjedan cjeloživotnog učenja u našoj školi

Povodom Tjedna cjeloživotnog učenja u našoj školi, u dogovoru s pedagoginjom Martinom Jenik Pelivanović i našim bivšim učiteljicama, mi učenici osmih razreda na jedan sat bili smo u ulozi učitelja u četvrtim razredima. Uz prethodne pripreme s našim nekadašnjim učiteljicama u razredima smo izveli nastavni sat iz Hrvatskoga jezika, Prirode i Likovne kulture. U ulozi učitelja bili su učenici Antonio Radovac, Filip Martinović, Josip Radovac, Marina Bilanović, Ana Nikolić i Antonela Klarić. Sat Likovne kulture održali su učenici Luka Perković i Tomislava Gavranović u 4. d razredu. Za vrijeme sata bili smo podijeljeni u parove, po dvoje učenika u svakom razredu. Na satu smo čitali priče, crtali i rješavali radnu bilježnicu te izrađivali likovne radove s motivima mačaka i grožđe. Mislimo da smo se dobro snašli u toj ulozi, a mlađim je učenicima bilo zanimljivo vidjeti nove predavače.

Filip Martinović i Antonio Radovac, 8. c

objavio: Krešo Urek   datum: 9. 10. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »