„ČITAJMO ZAJEDNO“: Mali volonteri gostovali u Dječjem vrtiću Dugo Selo!

Mali volonteri pod vodstvom učiteljice Sanje Todorić cijele su školske godine bili izrazito aktivni, a svoje su volonterske i filantropske snage usmjerili na poticanje čitanja. Jednu od centralnih akcija proveli su u sklopu Međunarodnog dana volontera i projekta „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“ sudjelovali u stvaranju Dječjeg kutića u Domu zdravlja doniravši svoje autorske slikovnice za najmlađe. Posljednju volontersku akciju „Čitajmo zajedno“ ostvarili su u suradnji s Dječjim vrtićem Dugo Selo, gdje su gostovali kao volonteri-pripovjedači i predškolce čitanjem popularnog djela Ele Peroci „Maca Papučarica“. Njihove doživljaje s gostovanja pročitajte u nastavku!

Priča o Maci Papučarici sviđa mi se upravo zato što nas uči tome da moramo biti uredni. „Macu Papučaricu“ čitala sam u Dječjem vrtiću Dugo Selo. Veseli me čitanje maloj djeci. Priču sam pročitala, a nisam tražila ništa zauzvrat, samo dječji osmijeh! I vi budite takvi!

Sara Kuzmek, 2. c

Mi, Mali volonteri, posjetili smo 13. lipnja Dječji vrtić Dugo Selo. Predškolcima iz skupine „Žabice“ čitali smo priču „Maca Papučarica“. Svi su nas pažljivo slušali jer smo čitali izražajno po ulogama. Nakon čitanja učiteljica Sanja i mi razgovarali smo s djecom o važnosti spremanja stvari. Djecu smo naučili igrati igru „U čemu sam se promijenio“. Bilo nam je jako lijepo i zabavno, uživali smo u tome što smo djecu u vrtiću naučili nečemu novom!

Dorotea Dubravčić, 2. c

Posjetili smo Dječji vrtić Dugo Selo i skupinu „Žabice“ kao volonteri. Čitali smo priču Ele Peroci „Maca Papučarica“. Kako bismo se izvježbali za nastup u vrtiću, dan ranije istu smo priču čitali učenicima drugih razreda u našoj školi. Djeca u vrtiću radosno su slušala priču i na kraju nam zapljeskala. Nakon toga, u grupama smo igrali igru „U čemu sam se promijenio“. Pojasnili smo im što znači biti volonter. Taj je dan bio drugačiji od običnog školskog dana. Bilo mi je lijepo družiti se s malim predškolcima.

Karlo Starčević, 2. c

objavio: Krešo Urek   datum: 7. 7. 2017.