PLANINARSKI IZLET: Na Lipu, na Lipu, na Lipu!

Nagradni izlet za učenike koji su sudjelovali na natjecanju iz Prve pomoći planirali smo nekoliko dana, ako ne i tjedana. Čekali smo dan kada će stati kiša kako bismo bez problema mogli uživati u izletu i  planinariti bez dosadnih kišnih kapi.

Skupili smo izjave roditelja i u subotu, 29. travnja, uzbuđeno krenuli. Naša planinarska družina u visine se otisnula u sljedećem sastavu: naš voditelj i učitelj biologije Nenad Židak, učiteljica hrvatskoga jezika Petra Bijelić, učiteljica povijesti Verica Josipović, učitelj informatike Krešo Urek te učenici Ana Nikolić, Mihael Vešligaj, Marijo Bekić i ja.

Na putu prema startu zastali smo u Kašini kod učiteljice glazbene kulture Marije Šarkanj kako bismo se malo okrijepili od „duge“ vožnje. Tijekom vožnje uživali smo u prekrasnom krajoliku. Naša startna pozicija bila je Planina Gornja, a naš cilj planinarski dom na samome vrhu koji se zove Lipa.

Tijekom planinarenja s vremena na vrijeme bismo se odmarali i skupljali energiju jedući jabuke. Voditelj Židak podučavao nas je o osnovnim pravilima planinarenja  i ponašanju planinara. Planinarili smo oko sat vremena, ali svima nam se činilo da je vrijeme prošlo u hipu. Uspon je bio poprilično naporan, no mi smo ga uz zabavu i smijeh lako svladali. Na putu prema domu naišli smo i na kapelicu koju smo razgledali.

Stigavši do samoga vrha Lipe, popeli smo se na vidikovac i uživali u prekrasnome pogledu. U planinarskome domu učitelji su nas počastili ukusnim ručkom. Odmarali smo se od pješačenja tako što smo se zabavljali igrajući mikado i domino. Ubrzo je došlo vrijeme za povratak prema Planini Gornjoj. Spustili smo se vrlo brzo. Uopće nismo osjećali umor sve dok nismo sjeli u aute. Neki su čak i zadrijemali.

Planinarenje, izleti u prirodu i šetnje melem su za ljudski duh i tijelo. Stoga svima od srca preporučujem: organizirajte se i posjetite Lipu već ovaj vikend!

Martina Ćorluka, 8.e

objavio: Krešo Urek   datum: 12. 5. 2017.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »