FILMSKA DRUŽINA: Snima se novi film znanstvene fantastike!

U ponedjeljak, 28. ožujka, mi, članovi Filmske družine naše škole, snimali smo igrani film. Naslov ne smijem otkriti. Zapravo, još nismo ni odlučili kako će se film službeno zvati. Smijem samo reći da pripada žanru znanstvene fantastike. To nam je već drugi film. Svi koji smo sudjelovali veselili smo se samome snimanju, ali i tome što toga dana nismo morali na nastavu, sjediti pet sati u klupama.

Dan je bio prekrasan, sunčan, ali ne pretopao, bez jakoga vjetra. Nama je to važno jer nemamo posebnu opremu za snimanje zvuka pa bi se jak vjetar i jako čuo. Snimali smo na raznim mjestima u Dugom Selu: na Martin bregu kod ruševina stare crkve, u Perivoju grofa Draškovića, na dugoselskom željezničkom kolodvoru, u parku kod Dječjega vrtića, u školskom voćnjaku, ali i u školskoj knjižnici. Bilo je vrlo zabavno, ali je bilo dosta hodanja od jednoga mjesta do drugoga. Da se ne onesvijestimo od gladi i žeđi, pobrinula se naša voditeljica Darija Sever, koja nas je opskrbljivala hranom i pićem. Čak nas je i počastila sokovima u jednom kafiću. Srećom, nije ona morala zbog nas bankrotirati jer je dobila nešto novca od škole.

Na snimanje nas je išlo šestero: redatelj Leo Babić, snimatelj Nikola Jadanec, njegova pomoćnica Nina Jadanec, sporedni glumac i povremeni nosač Filip Svetec i glavni glumac Luka Marinović. Ja sam bio glavni nosač opreme i ostalih stvari. Svi mi idemo u 6. c razred.  Cijelo vrijeme nam je bilo jako zabavno, ali smo ozbiljno radili. Prolaznicima je bilo smiješno gledati nas kako snimamo. Nama to nije smetalo. Mi smo svoje radili, a oni su bili pristojni i kada nas je trebalo pričekati ili tiho zaobići, bili su susretljivi.

Sada nas čeka najdulji dio posla: montaža i postprodukcija.  Sve mora biti gotovo do druge polovice svibnja jer su rokovi za prijave na smotre i revije oko početka lipnja. Nadam se da će film biti dobar i zanimljiv. Ono što je sigurno to je da će biti kratak, što je jedan od uvjeta da nas opet izaberu za Smotru hrvatskoga školskoga filma i Reviju filmskoga stvaralaštva djece. Profesorica je obećala da će naše radove slati na sve druge natječaje za koje sazna.

Vjerujem  da ćemo stalno imati zanimljivih ideja, a siguran sam da će nam unatoč velikom radu uvijek biti zabavno.

Mihael Aničić, 6. c

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 4. 2017.