JUMICAR: Sigurno u prometu od malih nogu!

Program preventivnog odgoja djece o sigurnosti u cestovnom prometu, pod pokroviteljstvom Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa, Zagrebačke županije i Grada Dugog Sela, u četvrtak, 23. ožujka, proveden je i u našoj školi za sve učenike 2. razreda. S ciljem edukacije najmlađih učenika udružile su se razne službe naše zajednice i škole, odnosno njihovi predstavnici.

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

Na prometnom poligonu mlade je „vozače“ i „pješake“ usmjeravao policijski službenik Nikola Ronjak iz PP-a Dugo Selo, a, pod vodstvom učitelja tehničke kulture Tomislava Leke, pomagali su mu i vrijedni članovi izvannastavne skupine Sigurno u prometu Ana Marija Jeličić, Mihaela Dokić, Lucija Jukić, Petar Kolić i Luka Taraba. Obuku iz osnova vatrogastva i postupaka u slučaju požara održali su zapovjednik Ivan Terzić te vatrogasci Kristijan Varjačić i Goran Kolar ispred DVD-a Dugo Selo. Djelatnici Gradskog društva Crvenoga križa Dugo Selo Darinka Remenar i Kristijan Katinić, uz asistenciju članova izvannastavne skupine Prve pomoći Marija Bekića, Ane Nikolić, Antonie Kovačić te njihovog voditelja Nenada  Židaka. Multimedijalni predavački dio o prometnim znakovima, ulozi svih sudionika u prometu i poželjnog ponašanja, odnosno o prometnoj kulturi na zabavan su način pripremili voditelj Alan Alagić te instruktori Domagoj Štepner i Emina Alagić, a učenici su rado odgovarali na pitanja.

U nastavku pročitajte dojmove naših drugašića!

Jumicar

U četvrtak, 23. ožujka, održao se Jumicar. Ušli smo svi u 2. c razred gdje nam je jedan gospodin rekao pravila vožnje i pokazao nam prometne znakove. Kada je završio, izašli smo van. Tamo su nam ljudi iz Crvenog križa ispričali da u slučaju nesreće nazvati 194 ili centar za sve hitne slučajeve 112. Nakon poziva okrenemo osobu na bok kako se ne bi ugušila.

Tada smo došli i do vatrogasaca koji su nam pokazali svoj kombi i opremu. Rekli su nam da u slučaju požara nazovemo vatrogasce na broj 193. Poslije smo vozili autiće na igralištu. Bilo je baš uzbudljivo.

Filipa Kolar, 2. b

Vožnja je „zakon“

U četvrtak, 23. ožujka, održao se Jumicar. Vozili smo autiće na školskom igralištu. Tamo su bili vatrogasci s kojima smo učili čega sve ima u vatrogasnom vozilu i ekipa iz Crvenog križa s kojima smo učili kako nekome pomoći ako je u nesvijesti i nema nikoga blizu osim nas.

Na kraju, kada smo prošli obuku, vozili smo autiće. Fotografirali smo se za televiziju i za diplome. Dobila sam diplomu sa svojom fotografijom i malu dječju iskaznicu kao vozačku dozvolu. Željela sam još jednom odvoziti krug jer je to bilo „zakon“. Sve mi se jako svidjelo.

Monika Filipović, 2. b

Vožnja i zabava

U četvrtak, 23. ožujka, došli su instruktori iz Jumicara. Puno toga smo radili: vozili smo se u autićima, vatrogasci su prezentirali svoju vatrogasnu opremu, ljudi iz Crvenog križa pokazivali su nam kako položiti osobu koja je doživjela prometnu nesreću. Sve se to zvalo Jumicar i događalo se na školskom igralištu.

Bilo mi je baš zabavno i opet bih to ponovila. Nisam mogla biti pješak ili klokan na cesti, ali sam se svejedno dobro zabavila. Zapravo, mislim da se svim učenicima najviše svidjelo voziti u autićima. Ponosna sam na sebe jer nisam odbila vožnju autićem. Na početku sam se bojala voziti, ali na kraju mi je bilo baš uzbudljivo.

Darija Fištrić, 2. b

Jumicar

U četvrtak, 23. ožujka, na naše školsko igralište došli su vatrogasci, Crveni križ i Jumicar. Vatrogasci su nam pokazali svoju opremu. Ljudi iz Crvenog križa pokazali su nam što da napravimo kada je neka osoba u nesvijesti.  Zatim smo se vozili u autićima na prometnom poligonu. Pomagali su nam i učenici iz viših razreda. Sve mi se jako svidjelo.

Matej Demirov, 2. e

Sve fotografije pogledajte u galeriji!

objavio: Krešo Urek   datum: 6. 4. 2017.