TJEDAN CRVENOG KRIŽA: Kratki tečaj prve pomoći za prvašiće

Tjedan Crvenog križa obilježili smo od 8. do 15. svibnja, kada je našu školu posjetila predsjednica Crvenog križa Dugo Selo Gordana Kocaj i upoznala učenike prvih razreda s poviješću Crvenog križa te opsegom i brojem njegovih djelatnosti, a kratkim tečajem prve pomoći učenici su naučili osnove pravilnog pomaganja unesrećenome, odnosno nekome tko bi bio u nesvijesti. U nastavku pročitajte kako su učenici doživjeli ovaj poučan, ali i zabavan susret s gospođom Kocaj te što su sve naučili.

Ja sam naučila da se ne smije pucati u ranjene i da uvijek moram pomoći ranjenima. Naučila sam kako spasiti osobu koja je u nesvijesti. Saznala sam kako je drugim ljudima. Saznala sam da postoji Crveni križ i Crveni polumjesec. Gledala sam film o tome filam, a sad znam da traje tjedan Crvenog križa.

Leona Dokuš, 1. e

Danas sam naučila kako se pruža prva pomoć. Naučili smo da ne smijemo hodati tamo gdje na znaku piše „Mine“. Tamo gdje je zastava Crvenog križa ne smije se napadati. Kada je potres ili poplava, i nema vode, Crveni križ može pročistiti vodu da ju ljudi mogu piti.

Marija Ešegović, 1. e

Ne smijemo pucati u Crveni križ. Ne smijemo hodati po minama. Svi možemo lako naučiti prvu pomoć. Nakon poplave, vodu treba pročistiti. Kad ranjenik izgubi krv, zdrav čovjek treba dati svoju krv.

Lucija Lucić, 1. e

Naučili smo kako spriječiti gušenje osobe. Saznala sam da se prljava voda može pročistiti i piti. Zdrave osobe mogu pomoći darivanjem svoje krvi. Pričali smo da je crvena zastava simbol opasnosti. Važno je brzo i uspješno pomoći onima koji su u nevolji.

Gabrijela Preldžić, 1. e

Ja sam naučio da trebamo pomagati jedan drugome. Naučio sam da ne treba ići na opasna mjesta. Kada je čovjek u nesvijesti, samo ga treba preokrenuti na bok da se ne uguši. Kada su ljudi ranjeni, moramo im dati krv. Crveni križ služi unapređenju zdravlja svih građana.

Bruno Blažević, 1. e

Ne idi tamo gdje je znak „Mine“. Ne pucaj u ranjenika. Pomozi svim ljudima. Ne pucaj tamo gdje je Crveni križ. Rat je jako opasan. Pazi se poplava!

Erik Tokić, 1. e

objavio: Krešo Urek   datum: 19. 5. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »