MAJČIN DAN: Likovne i literarne radionice nižih razreda

Majčin dan slavi se svake druge nedjelje u svibnju u čast majki i majčinstva. Bila je to prilika da učenici nižih razreda promisle o tome što im mame znače u životu, kako izgledaju, kakve su im ruke i u kojim im sve situacijama pomažu. U nastavku pogledajte i pročitajte kako su učenici oslikali i opisali svoje majke!

Moja je majka jako dobra, lijepa, nježna, jako me mazi i grli. Moja je majka lijepa kao najljepši svijet. Moja me majka jako zagrli kad sam tužan. Moja me majka čvrsto drži i jako ljubi. Moja je majka jako zabavna. Ona primi moju glavu kad se bojim da ću se izgubiti. Moja majka i ja šetamo i vozimo se. Moja je majka najbolja i jako draga.

Bruno Dolenec, 1. b

Moja majka me pazi. Ona je blaga, najbolja i najljepša. Moja je majka nježna, topla, najmilija i draga.

Filipa Kolar, 1. b

Moja je majka nježna i draga. Kad sam tužna, majko, ti me tješiš. Majko, ti si dobra, topla i lijepa. I kad se bojim, ti me tješiš. Majko, ja te jako volim. Majko, želim ti sretan Majčin dan!

Darija Fištrić, 1. b

Moja je majka najbolja majka na svijetu. Ona me mazi i pazi. Ona je uvijek uz mene. Ona je jako dobra i topla. Ona me uvijek tješi. Ona je najnježnija. To je sve moja majka!

Ivana Stojak, 1. b

Opisat ću svoju mamu Željku. Moja mama je srednje dobi. Vitkoga je stasa. Mama mi je nasmijana. Ima srednje velik nos, vesele oči i kratku, tamnosmeđu kosu. Moja mama nosi obične cipele. Obično se nalazi u kuhinji i kuha ili peče kolače. Volim svoju mamu jer je posebna.

Borna Hegeduš, 2. d

Moja mama zove se Maja. Lice joj je nasmijano, lijepo i simpatično. Ima lijepe, glatke usne, a nos joj je duguljast.

Oči su joj zelene kao trava, ma predivne. Kosa je njena lijepa, smeđa i kratka. Odjeća joj je sportska, a ponekad se uredi.

Volim je, ona je moja duša i zlato.

Barbara Belic, 2. d

Opisat ću svoju mamu Mirjanu. Moja mamica je mlada, visoka i debeljuškasta. Lice joj je uvijek nasmijano i simpatično. Usne su joj velike i lijepe. Oči su joj plave poput mora. Kosa joj je smeđa i jako gusta. Moja mama voli nositi tajice, kratku majicu i balerinke. Kad mama peče kolače u kuhinji, ja joj pomogne koliko mogu.

Volim biti s mamom.

Dora Debeljak., 2. d

Opisat ću svoju majku Đeni koja je jako vesela i sretna.

Mlada je i ima skladno tijelo. Lice joj je veselo i nježno, a usne su joj meke i njima mi govori lijepe priče. Nos joj je duguljast, oči smeđe kao kesten u jesen. Njezina kosa je smeđa i valovita. Voli odjenuti hlače i majicu. Spretna je kada lovi moga brata. Često je u kuhinji i radi nam dnevne obroke.

Volim svoju majku zato jer me čuva i prati u dobru i zlu.

Klara Nikolić, 2. d

Moja se majka zove Silvija. Jako se voli igrati sa mnom.

Moja mama je mlada, ima 32 godine. Ona je niska i vitka. Lice joj je uvijek nasmijano i veselo. Usne su joj boje trešanja, a nos joj je malen. Oči su joj svijetlo zelene. Kosa joj je crne boje. Voli se sportski odijevati. Najčešće se nalazi uz kuhinji i tamo kuha, a ponekad i mene pozove da s njome kuham.

Ja jako volim svoju mamicu, a i ona voli mene.

Iva Pašalić, 2. d

Moja se mama zove Jolanda. Jako je vesela i društvena. Ima tamno smeđu kosu. Ona je srednje dobi. Ima nasmijano lice. Moja mama iva vesele oči. Ja sa svojom mamom volim peći kolače. Prema meni je uvijek dobra. Ona ima trideser devet godina, a za tri dana napinit će četrdeset.

Ja svoju mamu jako volim zato je je ona dio mene i ja dio nje.

Ivona Glavaš, 2. d

objavio: Krešo Urek   datum: 17. 5. 2016.