LEKTIRNI KVIZ: Poticanje čitanja u 2. d razredu

Pod vodstvom učiteljice Aleksandre Vajzović-Carić u 2. d razredu održan je kviz iz poznavanja lektire i radionica izrada plakata s ljestvicom najomiljenijih naslova. Kviz pod nazivom „Pogodi o kojoj je priči riječ?“ svojevrsna je sinteza obrađene lektire, a plakat otkriva favorite i najdraže likove u djelima.

Kviz iz lektire i plakat omiljenih djela

U petak, 22. travnja, obilježena je Noć knjige. Mi smo taj dan obilježili natjecanjem u kvizu  „Pogodi o kojoj je priči riječ?“. Podijelili smo se u tri skupine: a, b i c. Ja sam bila u skupini c i svi smo se trudili da što točnije odgovorimo. Kviz je bio zanimljiv i sadržavao je različita pitanja. Jedno pitanje je glasilo: Kako se zove lik koji nosi čizme? Pa to je bar lako! To je Mačak u čizmama. Naša učiteljica je super jer se uvijek trudi da nam da nam bude zanimljivo na satu pa je tako pripremila ova zanimljiva pitanja. Jedno od pitanja bilo je i ovo: U naslovu koje knjige imamo instrument? To je lako to može odgovoriti svatko: Tri medvjeda i gitara! Poslije kviza smo glasali za najbolja lektirna djela prvog i drugog razreda. To  su: „Pale sam na svijetu“, „Grga Čvarak“, „Tri medvjeda i gitara“, „Poštarska bajka“, „Pismo iz Zelengrada“, „Stanari u slonu“, „Ružno pače“, „Hrabrica“, „Tko je Vitku sašio košuljicu“, i „Crvenkapica“. Moj najbolji izbor je lektira „Hrabrica“. Hrabrica mi se sviđa zato jer je on jedan dječak koji je trebao naučiti voziti bicikl. Bio je uporan i nije  ga smetalo što je pao. On se bojao voziti bicikl, ali je svladao taj strah. Sviđa mi se i zato što ju je za lektiru imao i moj rođak iz Petrinje. U kvizu su se trudile sve skupine, ali pobjednik može biti samo jedan. Od srca čestitam skupini b na pobjedi u kvizu.

Napisala: Klara Nikolić, 2. d

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 3. 5. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »