„SIGURNO U PROMETU“: Osvojeno 1. mjesto među školskim ekipama

U subotu, 9. travnja, u velikogoričkoj OŠ Jurja Habdelića održano je Natjecanje Sigurno u prometu 2016. za škole Zagrebačke županije. Našu je školu predstavljala ekipa učenika petih razreda u sastavu: Lara Golub, 5. d, Katarina Jurišić, 5. e Ivan Gavran, 5. e i Pejo Blažević, 5. b, pod vodstvom mentora i učitelja tehničke kulture Tomislava Leke.

U ekipnom poretku učenici su izborili prvo mjesto i sudjelovanje naše škole na državnom natjecanju, koje će se sredinom svibnja održati u Puli, a ostvareni su i sjajni pojedinačni rezultati. Učenica Lara Golub osvojila je 1. mjesto i zlatnu medalju u kategoriji natjecateljica, a 3. mjesto i brončana medalja pripala je Katarini Jurišić. Učenik Pejo Blažević osvojio je srebrnu medalju i 2. mjesto u kategoriji natjecatelja, a Ivan Gavran bio je deveti. Učenicima i njihovom mentoru želimo uspješno sudjelovanje na državnom natjecanju!

Natjecanje „Sigurno u prometu“

U subotu, 9. travnja, učenici Lara Golub, Pejo Blažević, Ivan Gavran i Katarina Jurišiću pod vodstvom profesora tehničke kulture Tomislava Leke uputili su se na Natjecanje „Sigurno u prometu“, koje se održavalo u Velikoj Gorici. Krenuli smo u 7.30 automobilom profesora Leke. Doček natjecatelja bio je topao. Natjecalo se 11 škola s četiri svoja predstavnika. Nakon doručka počeli smo se pripremati za test i poligon. Razgledali smo školu i školsku dvoranu u kojoj se pripremao poligon. Naša škola test je pisala u prvoj skupini, a poligon vozila u drugoj skupini. Prije početka natjecanja ravnatelj škole je održao pozdravnu riječ. Nakon otvorenja ušli smo u informatičku učionicu. Test je imao 30 pitanja  i imali smo 20 minuta. Nakon testa uputili  smo se u školsku dvoranu. Redom su nas prozivali na vožnju biciklom na poligonu. Nakon natjecanja smo odmarali, a žiri je zbrajao bodove. Ivan Gavran je osvojio 9. mjesto, 3. mjesto je osvojila Katarina Jurišić, 2. mjesto Pejo Blažević, a prvo mjesto Lara Golub. Na natjecanju smo shvatili važnost pojedinaca u timu i zajedničkog rada. Kao škola osvojili smo zlatni pehar. To je za nas bila jedna velika pustolovina. Laro Golub i Pejo Blaževiću, želimo vam sreću na državnom natjecanju u Puli!

Napisale: Lara Golub, 5. d i Katarina Jurišić, 5. c

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 11. 4. 2016.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »