PRIČE IZ DAVNINE: Kviz za roditelje i učenike 4. d

Obradu lektire "Priče iz davnine" na drugačiji način učiteljica Marijana Klenkar osmislila je kao kviz za učenike i roditelje te ga je uz dobar odaziv i suradnju školskog knjižničara održala prošlog tjedna.

Ideju druženja i suradničko čitanje lektire u krugu obitelji s oduševljenjem su prihvatile obje strane iako ih je natjecanje u razredu podijelilo na dva suparnička tima.Učiteljica Marijana Klenkar naglasila je važnost čitanja kao vještine koja jamči uspjeh u obrazovanju te potporu obitelji u stjecanju ove navike. Uz natjecanje u poznavanju „Regoča“ i „Šume „Striborove“, događaj je proširen popratnima aktivnostima u knjižnici. Skupina učenica izradila je plakat i prezentaciju o djelu Ivane Brlić-Mažuranić te svoje istraživanje predstavila u razredu. Nakon kviza uslijedilo je druženje uz sokove i kekse.

Ekipa Gosti: Martina, Abramović, Ana Tereza Gredelj, Vesna Jezerčić, Ružica Klarić, Ana Marić, Ana Adžić Matić, Melita Prgomet, Đurđica Vešligaj, Marina Zečević i Sandra Zulić.

Priče iz davnine – kviz u našem razredu

U našem razredu 23. veljače održao se kviz. Tema kviza je bila su „Priče iz davnine“. U kvizu mi smo bili ekipa Domaći, a roditelji su bili Gosti. Tanina Došlić, Lana Brlek, Ivona Knežević, Ivana Vešligaj i Ana Pervan pripremile su plakat i prezentaciju o Ivani Brlić Mažuranić uz pomoć našeg knjižničara Ivana. Gabrijela Jezerčić i naša učiteljica bile su voditeljice kviza, a Klaudija Jurič je zbrajala pluseve i minuse na ploči. Frano Abramović je bio za računalom i pokretao je prezentaciju. Na kvizu svu su bili dobri. Domaći su pobijedili goste za jedan bod razlike. Svi smo bili sretni. Kad je kviz završio počastili smo se sokovima i slatkišima, a mame su pile kavu. Za pobjedu smo dobili petice iz zalaganja.

Mihael Klarić, 4. d

U utorak 23. veljače održan je kviz znanja u našem razredu. U 16 sati počeli su dolaziti roditelji u našu učionicu. Učiteljica Marijana Klenkar i Gabrijela Jezerčić vodile su kviz. Naši roditelji su bili ekipa Gosti, a mi smo bili ekipa Domaći. Učenice iz razreda u knjižnici su napravile su plakat i prezentaciju o Ivani Brlić-Mažuranić. One su: Ivana Vešligaj, Lana Brlek, Ivona Knežević, Ana Pervan i Tanina Došlić. Grupe su se natjecale koja će bolje odgovoriti na pitanja o događanjima u poznatima bajkama Ivane Brlić-Mažuranić. Svi smo uspješno surađivali. Napokon, pobjednici u kvizu bili smo mi učenici! Na kraju dana roditelji su nas počastili slatkišima i kavom.

Nela Marić, 4. d

objavio: Nevistić-Bagarić Martina   datum: 1. 3. 2016.