KNJIŽEVNA VEČER: „Razgovor s osnovcima“ Dragice Pjevac i Tihomira Pjevca

U srijedu, 4. studenog, uoči Dana grada Dugog Sela, u prostorijama Glazbene škole Dugo Selo održano je predstavljanje knjige „Razgovori s osnovcima“ Dragice Pjevac i njezinog pokojnog supruga Tihomira Pjevca. Knjiga je uz potporu Grada Dugog Sela nastala kao rezultat suradnje gospođe Pjevac  i učitelja naše škole na čelu s ravnateljicom Marom Mamuzom. Prema riječima gospođe Pjevac cilj knjige je „senzibiliziranje djece na razvijanje odnosa sa zavičajem i poticanje na međugeneracijsku povezanost“.

Prezentaciji knjige prisustvovalo je mnogo djelatnika naše škole, a na početku su im se obratili gradonačelnik Stipo Velić koji je Dragicu Pjevac istaknu kao raritet našega grada i urednik knjige, školski knjižničar Ivan Klasnić, koji je zahvalio svim suradnicima. Osim tekstova autora, u knjizi su vlastite pjesme objavili i djelatnici naše škole, ravnateljica Mara Mamuza i vjeroučitelj Ivan Dukmenić. Knjigu je detaljno predstavila gospođa Renata Veličan koja je podvukla činjenicu da je ove godine obilježavamo mnoge obljetnice poput 180 godina od rođenja Josipa Zorića, 145 godina željeznice u Dugom Selu i 115 godina župne crkve sv. Martina biskupa.

U prigodnom programu sudjelovali su učenici Glazbene škole Dugo Selo, dramska skupina KUD-a Preporod, profesorica Marta Šimunović koja je na klaviru interpretirala skladbe posvećene Dugome Selu ravnatelja Glazbene škole Darija Cebića, zatim izvannastavne skupine naše škole – „Dramska skupina“ pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Marijane Balšić, „Recitatori“ pod vodstvom učiteljice hrvatskog jezika Dragane Radovan, „Veliki zbor“ pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Helene Strinavić te učiteljica Aleksandra Vajović-Carić koja je interpretirala pjesmu „Moj grade, želim ti…“ Božene Carić. Osim književnih priloga, ostvarenju knjige pridonijele su i učiteljice hrvatskog jezika Dragana Radovan i Dijana Mihelčić-Galović, koje su sve tekstove i lektorirale.

objavio: Krešo Urek   datum: 11. 11. 2015.