DJEČJI TJEDAN: Zastavama prijateljstva do dječjih prava!

Povodom Dječjeg tjedna učenici 3. d razreda s učiteljicom Marijanom Tečić razgovarali su o dječjim pravima i naučili da svako dijete ima pravo na dom, hranu, školovanje, igru i ljubav. Kroz razgovor učenici su zaključili da neki njihovi vršnjaci nemaju ista prava kao oni i da bi sva djeca na svijetu trebala biti ravnopravna. Taj dan učenici su napravili svoje zastavice prijateljstva, zastavice kojima su na simboličan način prikazali što je to prijateljstvo i koja su dječja prava.

Zastava prijateljstva

U ponedjeljak, 12. listopada izrađivali smo zastave prijateljstva. Prvo smo nacrtali na papir neki znak prijateljstva. Tada smo presavinuli papir na pola. Uzeli smo jednu olovku i zalijepili u sredinu. Taj sam dan proveo tako da sam pomogao, bio dobar, poslušan i marljiv. Taj dan bio je zabavan.

Mihael Đunđuš, 3. d

Zastave prijateljstva

Učiteljica je podijelila papire i zadala zadatak da napravimo zastave prijateljstva. Počela sam razmišljati. Nakon dugog razmišljanja sjetila sam se jedne pouke i napisala ''Budi dobar!''. Dok sam pisala počelo je zvoniti. Malo sam prošetala i opet se vratila na posao. Opet sam razmišljala i sjetila se pa sam napisala čarobne riječi. Kad smo završili morali smo zalijepiti na nešto. Potom smo pročitali svoje poruke. Na kompjuteru je učiteljica pustila pjesmu ''Kad se male ruke slože''. Plesali smo i mahali zastavama. Bilo mi je super.

Mia Jelović, 3. d

Dječji tjedan

U ponedjeljak, 12. listopada, u razredu smo razgovarali o dječjim pravima i izrađivali zastave prijateljstva. Razgovarali smo o djeci koja nemaju prijatelja. Mi, koji prijatelje imamo, jako smo sretni. Lijepo je imati prijatelje i s njima se igrati. Prijatelji nam često puta uspiju pomoći kad nam pomoć treba. Zastave smo napravili od polovice lista papira. Na jednoj smo strani nacrtali crtež prijatelja, a na drugoj strani smo napisali poruku. Kad smo završili, poslušali smo pjesmu „Kad se male ruke slože“.

Marta Akmačić, 3. d

Moj prijatelj

Ja sam svog prijatelja Filipa stavio na zastavicu prijateljstva zato što smo najbolji prijatelji. Svaki put kad dobijemo sličan zadatak, mi nacrtamo jedan drugog. Poznajemo se dvije godine, a nijednom se nismo posvađali. On i ja pomažemo jedan drugome. Svaki put kad nešto zaboravim, on mi rado posudi taj predmeta, baš kao i ja njemu.

Dominik Šabarić, 3. d

Izvještaj o Dječjem tjednu

Povodom Dječjeg tjedna učiteljica nam je dala zadatak da samo napravimo zastavice na temu prijateljstva. Bili smo jako maštoviti i zastavice su izgledale odlično! Stavili smo ih u malu vazu i krenuli u školsku kuhinju.

Marija Višević, 3. d

Ana Matoš, 3. d

Andrej Papak, 3. d

Antonija Lasi, 3. d

Dora Marošan, 3. d

Ema Puljić, 3. d

Fran Vicić, 3. d

Karla Renić, 3. d

Luka Ivanić, 3. d

Luka Slišković, 3. d

Marija Višević, 3. d

Marta Akmačić, 3. d

Natalie Piljić, 3. d

objavio: Krešo Urek   datum: 16. 10. 2015.