Uveseljavamo djecu

Mi, Mali volonteri, učenici 4. c razreda, posjetili smo Dječji vrtić Dugo Selo. Djeci smo izveli lutkarsku predstavu „Ribar Palunko i njegova žena“. Uživali su u predstavi i pratili su je sa zanimanjem. Nakon predstave otplesali smo zavičajne plesove. Mislim da im se posebno svidjelo što je predstava imala glazbenu pratnju uz brač. Za kraj smo im otpjevali veselu pjesmu „Žabac dirigent“.

To nam je bilo veliko iskustvo, a najveće zadovoljstvo bilo je to što su djeca iz naše predstave naučila važnu životnu poruku. Nije sreća u bogatstvu, već u ljubavi obitelji.

Svi smo sretni što smo se posjetom vrtića prisjetili svojih vrtićkih dana. Sve je prošlo jako lijepo, a najljepši dio je to što smo djecu razveselili, nasmijali i nečemu naučili.

Gabriela Perković, 4. c

Stavimo vrtićancima osmijeh na lice

U utorak, 2. lipnja 2015., mi, Mali volonteri, učenici 4. c razreda, išli smo posjetiti djecu u vrtiću. Odglumili smo im predstavu „Ribar Palunko i njegova žena“. Poslije smo plesali i pjevali foklorne pjesme.

Kada su djeca otišla, tete su nas ponudile sokom i keksima. Najbolje je bilo kad smo vidjeli naše „tete“ koje su bile s nama prije škole. Čak je i naša učiteljica Sanja Todorić vidjela svoje dvije učenice koje su sada odgojiteljice. Meni je bilo veoma lijepo i zanimljivo.

Petra Kruhak, 4. c

Čudesni doživljaji

U utorak, 2. lipnja 2015., 4. c razred Osnovne škole Josipa Zorića išao je u vrtić glumiti predstavu „Ribar Palunko i njegova žena“. Vrtićanci su sa zadovoljstvom pratili predstavu. Nakon predstave, iznenadili smo ih pjesmama i plesovima. Bili su oduševljeni kao i mi. Kako smo ih oduševili, odgojiteljice su nam donijele sokove i keksiće da nas nagrade za čudesnu predstavu. Kada smo krenuli u školu, naišli smo na slastičarnicu. Učiteljica Sanja Todorić sve nas je častila sladoledom. Svi smo se obradovali. Za sve nas bio je to čudesan dan.

Tatjana Dramac, 4. c

Školarci su posjetili vrtić

Učenici 4. c razreda OŠ Josipa Zorića išli su u posjet Dječjem vrtiću Dugo Selo da zabave djecu glumom, pjesmom i plesom.

Djeca su bila jako sretna i vesela, a mi smo bili zadovoljni jer je sve ispalo dobro. Poslije svega su nas počastili jer im se jako svidjela predstava, pjesma i gluma. Kada smo se vraćali u školu, stali smo kod slastičarnice i učiteljica Sanja počastila nas je sladoledom.

Na kraju smo se slikali za zajedničku fotografiju kao trajnu uspomenu na posjet vrtiću.

Matija Habečić, 4. c

Josip Zeko, 4. c

Dolazak u vrtić

U utorak, 2. lipnja 2015., učenici 4. c razreda, to jest Školski volonteri, išli su u dugoselski vrtić prikazati predstavu „Ribar Palunko i njegova žena“. S veseljom smo ih naučili da blago nije vrednije od ljubavi, sreće i obitelji. Odgojiteljice iz vrtića su nam velikodušno ponudile kekse i sok. Nadamo se da će predstavu pamtiti do kraja života.

Ivana Lasić, 4. c

Leo Kostanjevac, 4. c

Matija Belužić, 4. c

Osvrt

U utorak, 2. lipnja 2015., mi, učenici 4. c razreda, išli smo u dugoselski vrtić.

Odglumili smo bajku „Ribar Palunko i njegova žena“ koju je napisala Ivana Brlić-Mažuranić. Djeca su s veseljem gledala predstavu, a mi rado glumili.

Kad smo završili priredbu, svakom djetetu smo „dali pet“ i bili su nam jako dobra podrška. Odgojiteljice iz vrtića na kraju su nas počastile sokom i keksićima. Kad smo išli natrag u školu, učiteljica nas je počastila sladoledom, što nam je dobro došlo jer je vani bilo jako vruće.

Paula Čanić, 4. c

Najbolji doživljaj

U utorak, 2. lipnja2015., učenici 4. c razreda posjetili su dugoselski vrtić. Odglumili smo  predstavu „Ribar Palunko i njegova žena“. Pjevali smo i plesali zavičajne pjesme. Kada smo bili gotovi dobili smo veliki pljesak.

Djeca su se išla igrati vani, a mi smo bili počašćeni sokovima i keksićima. Neke odgojiteljice prepoznale su djecu koja su prije pohađala ovaj vrtić. Malo smo se podružili, ali došao je čas da idemo natrag u školu. Došli smo do slastičarnice. Učiteljica je rekla da smo bili odlični pa nas je za nagradu počastila sladoledom. Svi smo joj bili jako zahvalni. Vratili smo se u školu s pjesmom i veseljem.

Anamaria Cvjak, 4. c

Odlazak u vrtić

U utorak, 2. lipnja 2015., učenici 4. c razreda išli su u vrtić. Putem do vrtića pjevali smo razne pjesme, a kada smo došli u vrtić, glumili smo priču „Ribar Palunko i njegova žena“. Nakon glume pjevali smo i plesali. Uz priču, ples i pjesmu imali smo glazbenu pratnju koju je izveo Jan Gorišek. Kada smo sve završili, počastili su nas keksima i sokom. Vraćali smo se natrag u školu i putem pjevali, a onda smo sretni došli do škole.

Lana Petrović, 4. c

Izvješće

U utorak, 2. lipnja 2015., učenici 4. c razreda posjetili su dječji vrtić. Glumili smo „Ribar Palunko i njegova žena“. Učenici su bili ponosni, razigrani, veseli, a neki i malo umorni.

Nakon predstave plesali smo i pjevali, a sva djeca su nam pljeskala. Na putu do škole, učiteljica nas je vodila na sladoled. To je bio lijepi dan za našu učiteljicu Sanju Todorić i njezine učenike.

Iva Grgić, 4. c

objavio: Krešo Urek   datum: 9. 6. 2015.