EASTER EGG HUNT: Traženje uskršnjih jaja

Učenici trećih razreda sudjelovali su u tradicionalnom običaju potrage za uskršnjim jajima u školskom dvorištu. Ovogodišnji Easter Egg Hunt organizirala je učiteljica engleskog jezika Ivana Jerbić Šarić. Priprema događaja započela je nekoliko dana ranije izradom promotivnog plakata u okviru likovne radionice za učenike, a nestrpljenje pred potragu raslo je iz dana u dan.

Prije samog početka jaja su skrivena na različitim dijelovima školskog dvorišta i potraga je iziskivala brzinu i spretnost kako bi tragači uspjeli zaviriti u svaki kutak dvorišta. Motivacije nije manjkalo jer davanjem znaka za početak potrage nastao je pravi stampedo prema voćnjaku i parku ispred škole. Svatko je imao svoju strategiju traženja, neki učenici ponijeli su vrećice i kutije, a drugi su pronađene pisanice trpali po džepovima i jaknama. Broj pronađenih pisanica mogao bi se utvrditi prebrojavanjem po razredima, ali svrha ovog događanja bila je zabava te su na kraju potrage svi učenici nagrađeni slatkišima.

Jučer je učiteljica engleskog jezika organizirala potragu za pisanicama. Učenici s dodatne nastave sakrivali su jaja u dvorištu. Svi treći razredi izašli su u dvorište u potragu. Tražili smo ih u dvorištu i iza škole. Nismo dugo tražili jer je pčela padati kiša. Svejedno nam je bilo zabavno iako nismo pobijedili.

Lucija Jurica, 3. e

Danas smo tragali za uskršnjim jajima. Svi smo trčali po školskom dvorištu. Trčala sam na sve strane kako bih našla koje jaje. Kada smo prikupili gotovo sva jaja počela je padati kiša. Malo smo pokisnuli. Prikupili smo 13 jaja. Iako je to bio najslabiji rezultat od drugih razreda mi smo bili sretni. Najviše je prikupio 3. a razred, točno 60 jaja. Bila je to dobra ideja naše učiteljice iz engleskog jezika. Djeca  su se jako veselila i natjecala se tko će prikupiti više.

Lea Grubišić, 3. a

Jučer u školi učiteljica Ivana je organizirala traženje jaja. Pravo ime potrage je Easter Egg Hunt. Iskreno, meni se ta ideja svidjela. Jaja smo tražili u školskom dvorištu. Naš je razred sakupio 13 jaja, a ja 2 komada. Nakon 15 minuta traženja počela je padati kiša.

Tomislav Ernješ, 3. e

U četvrtak svi treći razredi s učiteljicama su tražili uskršnja jaja. Pisanice su bile skrivene u školskom dvorištu. Puno djece je našlo po 5 jaja. Dugo bi to potrajalo da nije počela padati kiša. Nadam se da ćemo i iduće godine imati ovako zanimljiva natjecanja.

Marija Galić, 3.c

objavio: Marijana Pleše   datum: 27. 3. 2015.

7. d razred:

utorak, 26. 3., u 18.30 sati u učionici broj 14.

« Ožujak 2024 »